Přespolní běh Opava

Stříbrné jezero, 22. 9. 2016

..... celý článek

Přespolní běh 2016

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 proběhlo v Opavě u Stříbrného jezera okresní finále v přespolním běhu. Naše škola měla zastoupení v každé kategorii, celkem jsme do boje vyslali 36 běžců a běžkyň. V silné konkurenci jsme se neztratili a ve 4 kategoriích ze 6 jsme se umístili v první desítce. Kromě výborných týmových výsledků naší školy bylo k vidění i hodně výrazných individuálních výkonů.

V kategorii chlapců 3. - 5. třída na trati dlouhé 800 metrů jsme se umístili na 5. – 7. místě z celkových 22 týmů. Výborný výsledek udělal žák 5. ročníku Matyáš Baar, který obsadil

3. místo. Na 19. místě doběhl Štěpán Kotala a 22. místo obsadil David Lyko. Celkem bylo na startu 115 chlapců. Naše sestava: Matyáš Baar, David Lyko, Tobiáš Folwarczny, František Sýkora, Štěpán Kotala a Vojtěch Lindovský.

V kategorii dívek 3. – 5. třída, která běžela trať o délce 600 metrů, jsme se umístili na 14. místě z 18 soutěžních týmů. Ani zde nechyběl výborný individuální výsledek naší školy. Markéta Hrbáčová (5. ročník) se v konkurenci 100 běžkyň umístila na 10. místě. Naše sestava: Markéta Hrbáčová, Annemarie Dostálová, Ester Štalmachová, Zuzana Mochová, Rozálie Benová a Hana Urbančíková.

Trať dlouhá 2000 metrů čekala na chlapce, kteří navštěvují 6. – 7. ročník ZŠ. Naši chlapci se umístili na 14 místě z 19 týmů. Richard Šenk ze 7. B se umístil na krásném 6. místě z celkových 109 běžců. Naše sestava: Richard Šenk, Jakub Chmel, Adam Haladej, Ondra Urbančík, Šimon Kratochvíl a Matěj Prokeš.

Velmi dobře si vedly naše dívky, které navštěvují 6. – 7. ročník ZŠ. Mezi 19 týmy se na trati dlouhé 1500 metrů umístily na 6. místě. Lví podíl na tomto výsledku má Sofie Grodová ze 7. A, která se umístila na 5. místě ze 109 běžkyň. Za zmínku stojí i 24. místo Anežky Býmové a 28. Kamily Macečkové (obě 7. A). Naše sestava: Sofie Grodová, Kamila Macečková, Anežka Býmová, Julie Grygarová, Marie Tvarůžková a Kateřina Močidlanová.

Nejtěžší trať čekala na chlapce 8. – 9. ročníku. Ti museli zdolat celkem 3000 metrů, tzn. dvakrát oběhnout Stříbrné jezero. V konkurenci 15 týmů jsme se umístili na 7. místě. Tahouny týmu byli Vít Tvarůžka – 23. místo a Dominik Stoklasa – 26. Místo (oba 8. B). Naše sestava: Dominik Stoklasa, Vít Tvarůžka, Zdeněk Linart, Marek Kosorin, Lukáš Krajzl a Čeněk Jarkovský.

Dívky 8. – 9. Ročník ZŠ měly před sebou trať o délce 1500 m. Ani zde jsme se nenechali zahanbit, obsadili jsme celkové 8. místo ze 13 týmů. V třetí desítce, konkrétně na 22. a 26. místě skončily Adéla Nosková (8. B) a Adéla Hrbáčová (9.). Naše sestava: Adéla Nosková, Adéla Hrbáčová, Anna Krayzlová, Nikola Kallusová, Bára Martínková a Beáta Hrbáčová.