Custom Joomla Theme by FatCow.com

Akce ZŠ

VÝSTAVA „NECHÁME TO TAK?“

V prosinci 2014 zavítala do školy ojedinělá výstava s názvem „Necháme to tak?“. Výstava se ptá po důvodu, proč je tak velké množství sakrálních památek v České republice v havarijním stavu a řeší též otázku možné pomoci těmto objektům, stejně tak podává pomocnou ruku všem, kteří mají zájem své prostředí, ve kterém žijí, změnit k lepšímu.

Po mnoha významných místech Moravy jako jsou Slezská univerzita v Opavě, Zámek Hradec nad Moravicí, Mendlovo gymnázium v Opavě, Okresní knihovna Petra Bezruče v Opavě, Zámek v Bílovci, Univerzitní knihovna Univerzity Palackého a mnoho dalších se dostala i k nám do Pusté Polomi.

Poprvé mohli návštěvníci shlédnout tuto výstavu na Adventním jarmarku, dále pak je do konce roku k dispozici v prostorách kostela Sv. Martina v Pusté Polomi. Za zprostředkování a nainstalování děkujeme panu Milanu Freibergovi z Občanského sdružení Za Opavu.

Bližší informace: Výstava Zachraňme dominanty – Necháme to tak? ; Občanské sdružení za Opavu

    


LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Jako každým rokem se začátkem listopadu uskutečnil  v Pusté Polomi lampionový průvod. Počasí bylo pochmurné, deštivé, ale dětí se světýlky na cestu bylo nespočet. Velcí i malí návštěvníci vyzkoušeli svou odvahu v lese strašidel a svou znalost pohádkových bytostí v pohádkovém lese. Nechyběly odměny, sladkosti a tradiční grilovaná klobáse.


EXKURZE NA OSTRAVSKÉ UNIVERZITĚ

Dne 30. října se šesťáci zúčastnili exkurze na Ostravské univerzitě v Ostravě. 

Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Okna vědy dokořán“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/45.0004), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Více informací naleznete také na webu OU. Akce byla velice úspěšná, což dokazuje přiložená fotogalerie.

Exkurze OU


DRAKIÁDA 2014

V neděli 28. září vzlétli nad pustopolomským poldrem draci všech tvarů i velikostí. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo, jen trošku větrno chybělo. I přesto všichni přítomní oplývali výbornou náladou a tento den si náležitě užili. Nakonec si všichni pochutnali na občerstvení, které již bylo připraveno v areálu Mexico a účastníci obdrželi sladkou odměnu. Jak se drakiáda vydařila, můžete shlédnout v následující fotogalerii. 

Drakiáda 2014 - fotogalerie